Saltar al contingut Saltar a la navegació Informació de contacte

També s’han premiat 6 equips i s’han lliurat 3 guardons de mèrit a la trajectòria esportiva

Figueres reconeix 55 esportistes destacats en la Nit de l’Esport.

Figueres ha celebrat aquest divendres al vespre una nova edició de la Nit de l’Esport, en un Teatre El Jardí ple de gom a gom. En total s’han premiat 55 esportistes individuals, 6 equips col·lectius i s’han lliurat 3 gaurdons de mèrit a la trajectòria esportiva.  

 

Aquest any, s’ha apostat per fer de la Nit de l’Esport una gala més visible i notòria, a través d’unes bases més selectives, atorgant així més prestigi al certamen. Com a novetat, les categories de guardó al mèrit esportiu i a la trajectoria esportiva, una nova figura que premia persones físiques i entitats per les seves contribucions a la vida de l’esport figuerenc, han estat valorades per un jurat format, entre d’altres, per periodistes esportius de la comarca i presidents dels clubs de la ciutat.  

 

6 equips esports col·lectius:

 

Club Hoquei Figueres (Benjamí B Mixte), primer classificat a la Lliga Provincial Girona plata 22/23

Unió Esportiva Figueres (Aleví Masculí), primer classificat 2a divisió provincial

Unió Esportiva Figueres (Cadet Masculí C) primer classificat 2a divisió Comarcal.

Club Tennis Taula Tramuntana (Absolut mascuí) primer classificat Fase d’ascens divisió d’honor competició Nacional Català.

Club Escacs Figueres (Sub 12) Primer classificat lliga catalana

Associació Atlètica Figueres (sub 14) Millor escola de Catalunya. Millor club en pista coberta. 2n millor club a l’aire lliure.

 

3 guardons mèrit trajectòria esportiva

 

Joan Marin Duran, per tota una vida dedicada al futbol figuerenc, amb més de 25 anys de trajectòria com a tècnic i especialment a la UE Figueres

 

Emili Colls Gelabertó, pels èxits aconseguits al llarg de la seva trajectòria i per l’especial dedicació a món dels escacs des de totes les vessants possibles.

 

Manolo Ferrete Prieto, per la seva dedicació, empenta i vitalitat en la seva condició de conserge, durant la seva etapa laboral a les instal·lacions esportives municipals. ( a títol postum)

 

ESPORT CLUB ESPORTISTA CLASSIFICACIÓ NOM COMPETICIÓ CATEGORIA
( Nom i Cognoms )   ( Ben / Alev / Inf / Cad / Juv...)
Ju Jitsu KUMITE Tadaima Dojo Brian Lozano Romero 1r Campeonato de Catalunya de Ju jitsu Kumite JUVENIL
Andrea Duarte Lluis 1r Campeonato de Catalunya de Ju jitsu Kumite JUVENIL
Abel Castuera Escribano 2n Campeonato de Catalunya de Ju jitsu Kumite CADET
Ariadna Gahete Lorenzo 2n Campeonato de Catalunya de Ju jitsu Kumite JUVENIL
Andrea Quinteros Blanco 3r Campeonato de Catalunya de Ju jitsu Kumite CADET
Hector Núñez López 3r Campeonato de Catalunya de Ju jitsu Kumite CADET
Biel Perez Tellez 3r Campeonato de Catalunya de Ju jitsu Kumite JUVENIL
Ju Jitsu Randori Tadaima Dojo Lluis Pou Dimitrova 2n Campeonato de Catalunya de Ju jitsu Randori  parella CADET
Sheila Quinteros Blanco 2n Campeonato de Catalunya de Ju jitsu Randori  parella CADET
Lucia Pou Dimitrova 2n Campeonato de Catalunya de Ju jitsu Randori parella INFANTIL
Julia Cortada Capdelacreu 2n Campeonato de Catalunya de Ju jitsu Randori parella INFANTIL
Manuel Ester Alcaraz 3r Campeonato de Catalunya de Ju jitsu Randori parella INFANTIL
Quirc Relats Aragay 3r Campeonato de Catalunya de Ju jitsu Randori parella INFANTIL
Iado (Espasa Japonesa) Tadaima Dojo Roser Masó Guiset 2n Copa Internacional Ueki Senior
Judo ASSOCIACIÓ JUDO ALT EMPORDÀ Andrea Gonzalez Duran 3r Campionat Catalunya Kius Senior
Laura Martinez Franco 3r Campionat Catalunya Kius Cadet
Victor Burgas Sorribas 3r Supercopa Catalunya Cadet
  3r Campionat Catalunya cadet Cadet
Aleksei Mustafin Kylymnyk 2n Campionat Catalunya cadet Cadet
Natació Adaptada Club Natació Castellfollit Xènia Casadevall Mainau 3r Campionat Espanya joves promeses paralímpiques AXA Aleví
      3r Open Internacional de Catalunya Absolut
  1r Record Absolut de Girona 100 Braça P25 (1:03:97) Absolut
Manuel Toro Coll 3r V Campionat de Catalunya Hivern Open Master (50m lliures) Master
  3r V Campionat de Catalunya Hivern Open Master (50m papallona) Master
  2n XXXVlll Campionat de Catalunya Open master (100m lliures) Master
  3r XXXVlll Campionat de Catalunya Open master (200m lliures) Master
Natació   Unai Moreno Reguilon 1r CAMPIONAT CATALUNYA D'HIVERN Master +25
    1r CAMPIONAT CATALUNYA D'ESTIU  
Club Natació Swimfaster Salt Cristina Nierga Pastor 1r CAMPIONAT CATALUNYA D'HIVERN Master +30
    1r CAMPIONAT CATALUNYA D'ESTIU  
Taekwondo Taekwondo Jan Su Figueres Anwar Bentieb Bentayeb 2n Campionat de Catalunya Junior Combat Junior
Zakaria El Jamouli 2n Campionat de Catalunya Cadet Combat Cadet
  3r Campionat d'Espanya cadet Combat Cadet
Maite Molina Portillo 3r Campionat de Catalunya sub-21 combat Sub 21
Izan Molina Portillo 3r Campionat de Catalunya Cadet Combat Cadet
Edurne Crespo Caler 3r Campionat de Catalunya Júnior combat Junior
  3r Campionat de Catalunya Senior Combat Senior
Nayara Navarro Alfonzo 3r Campionat de Catalunya Júnior combat Junior
Milo Morato Pages 2n Campionat de Catalunya Júnior combat Junior
Adrià Basso Rosa 2n Campionat de Catalunya Júnior combat Junior
Tennis Taula Club Tennis Taula Tramuntana Figueres Jana Riera Molons 3r Dobles femenins Absoluts Absoluta
  3r Indivisual femení Absoluta Absoluta
  2n Dobles femenins sub-21 Sub-21
Carles Buixó 3r Campionat Espanya individual adaptat classe 11 Classe 11
  3r Campionat Espanya parelles adaptat classe 11 Classe 11
Escacs Club Escacs Figueres Ilya Lemeshev 3r Campionat de Catalunya sub-18 Cadet (sub 18)
Laura Viñolas Anglada 2n Campionat de Catalunya femení sub-20 Sub-20
  2n 79è Campionat Femení de Catalunya (Mediterranean Chess Championship) Absolut femení
Escacs Club Escacs Alt Empordà Iraida Casadevall   Campionat Espanya per equips Discapacitats visuals
Atletisme Associació Atlètica Figueres David Ruiz 2n 60 M LLISOS, 60 M TANQUES I SALT DE LLARGADA (2N DE CATALUNYA A LES 3 PROVES) Sub 14
  3r CAMPIONAT DE CATALUNYA COMBINADES (PC) Sub 14
  2n CAMPIONAT DE CATALUNYA relleus mixtos Sub 14
  2n 80 m llisos, 80 m tanques i salt de llargada ( 2n en les 3 proves campionat de catalunya aire lliure) Sub 14
  2n CAMPIONAT DE CATALUNYA COMBINADES AIRE LLIURE Sub 14
Idalky Paulino 1r  Salt d'alçada pista coberta (CAMPIÓ DE cATALUNYA) Sub 14
  2n CAMPIONAT DE CATALUNYA relleus mixtos Sub 14
  2n Llançament de Javelina aire lliure Sub 14
Martina Montaño 2n Campionat Catalunya relleus mixtos Sub 14
Martina Belda 2n Campionat Catalunya relleus mixtos Sub 14
Fatou Cham 3r Campionat de Catalunya Aire lliure sub 14
Atlestisme L'Hospitalet Atlestisme Pep Bossa 2n 60 m tanques Pista coberta sub23 (campionat de Cat) sub 23
3r 110 m tanques sub23 aire lliure ( Campionat de Cat)
3r 4x 100 m relleus sub23 (Campionat de Catalunya)
  Semifinalista Campionats d'espanya sub23 PC I AL.
  SEMIFINALISTA MITING INTERNACIONAL DE SABADELL
Atlestisme Futbol Club Barcelona Yassir Belga 3r 60 m tanques Pista coberta sub23 (campionat de Cat) sub 23
2n 110 m tanques sub23 aire lliure ( Campionat de Cat)
1r RECORD DE CATALUNYA 4 X 100 RELLEUS MIXTES I CAMPIÓ DE CATALUNYA PER CLUBS I MÀXIMA PUNTUACIÓ DEL CONCURS COM ATLETA INDIVIDUAL
1r 9é campionats d'espanya pista coberta i aire lliure
  SEMIFINALISTA MITING INTERNACIONAL DE SABADELL
Natació GEN Roses Naia Alsina Pastor 3r Campionat d’Espanya per Comunitats Autònomes CSD Alevina
   
   
   
   
Natació Selecció catalana alevina (Gen Roses) YERAY FAUS CUDINACH 3r Campionat de Catalunya de patinatge artístic (mod. lliure) ALEVÍ
3r Campionat d’Espanya de patinatge artístic (mod. lliure)
1r Campionat Territorial de Solo Dance
1r Campionat de Catalunya de Solo Dance
1r Campionat d’Espanya de Solo Dance
PATINATGE ARTÍSTIC PATINATGE ARTÍSTIC FIGUERES CE 1r Copa d’Europa de Solo Dance
DAVID CANYET NICOLAU 3r Copa d’Europa de Solo Dance SÈNIOR
   
   
   
   
Tir Arc 3D Club Esportiu Tir Arc Figueres Joel Soriano Nogales 1r Lliga Catalana Recorregut Bosc 3D Juvenil Politges lliure
Sergi Ortega Massó 1r Lliga Catalana Recorregut Bosc 3D Juvenil Recurvat lliure
Gisela Ortega massó 2n Lliga Catalana Recorregut Bosc 3D Infantil Recurvat lliure
Sergio Ortega Gonzalez 3r Lliga catalana Tirada línia 3D Adult Recurvat lliure
Otger Bassó Barretina 1r Lliga Catalana Recorregut Bosc 3D Juvenil Politges Caça
Juan Soriano Sierra 1r Lliga Catalana Recorregut Bosc 3D Adult Politges Lliure
Atletisme Club Atletisme Figueres Sònia Ferrer 3a Campionat de Catalunya de tardor.  1.000 metres llisos

Totes les fotografies a: https://drive.google.com/drive/folders/15nKSeoqg-zoPhlJreMpT7xWTlsTK8ln1?usp=drive_link